Przygotowany audyt GOZ wraz z zaleceniami dotyczącymi wdrożenia Gospodarki o obiegu cyrkularnym będzie opierał się na modelu produkcyjnym, który eliminuje etap powstawania odpadów oraz minimalizuję zużycie surowców. Przełoży się to w sposób wymierny na powstanie oszczędności w przedsiębiorstwie.
Dużym wyzwaniem w procesie przejścia na gospodarkę w obiegu zamkniętym jest zmiana infrastruktury związanej z nowym modelem produkcji, zmianą wykorzystywanych materiałów i całego procesu przemysłowego. Przygotowany audyt jest dokumentem pozwalającym na ubieganie się o wsparcie finansowe w postaci dotacji ze środków unijnych na przeprowadzenie takiej inwestycji.
Ostatnie lata w sposób wyraźny pokazały jak problemy z dostępnością na rynku surowców i materiałów mogą wpłynąć na zdolności produkcyjne wielu przedsiębiorstw. Ich ceny również stają się coraz mniej przewidywalne. Gospodarka o obiegu zamkniętym istotnie zmniejsza zapotrzebowanie na surowce, zapewniając firmom większą niezależność i bezpieczeństwo.